Pierwsza wygrana !!!

Polonia Glasgow w swoim pierwszym sparingu pokonała East End Thistle 5:3.W pierwszej połowie podopieczni grającego trenera Grzegorz Nowaka posiadali zdecydowaną przewagę i to oni zdobywali bramki.Wynik spotkania otworzył Kamil Leszczyński, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dał mu najmniejszych szans.Poloniści pewnie wymieniali podania, dużo było zagrań "na raz" oraz wymienności pozycji.Nasi przeciwnicy byli kompletnie zaskoczeni bo już po chwili zaskoczeni po raz drugi.Kolejny raz dał o sobie znać snajper Polonii i mocnym uderzeniem zmusił do kapitulacji golkipera. East End Thistle ograniczał się do prób przerywania wyprowadzanych przez naszą drużynę akcji ofensywnym oraz do kontrataków, z którymi dobrze radziła sobie pewnie grająca obrona.Na 3:0 wynik podwyższył skrzydłowy Daniel Chylik który został idealnie obsłużony przez najlepszego tego dnia zawodnika na boisku Kamila Leszczyńskiego.Niestety chwila nonszalancji i braku koncentracji która przytrafiła się naszemu trenerowi kosztowała niepotrzebną stratę bramki.Prosta strata w środku pola skutkowała idealnym wyłożeniem piłki do napastnika East End Thistle, który nie miał problemów z pokonaniem Tomasza Kmina.

W przerwie trener dokonał zmian w ustawieniu zespołu,jednak nasi przeciwnicy także rozpoczęli to spotkanie w zmienionym ustawieniu i to oni przejęli inicjatywę w drugiej połowie.Raz za razem piłkarze East End Thistle znajdowali się w obrębie pola karnego,w bardzo łatwy sposób dochodzili do sytuacji strzeleckich jednak skuteczność tego dnia nie była mocną ich stroną.Polonia straciła bramkę na 3:2 i zrobiło się lekko nerwowo,tym bardziej że gra naszej drużyny kompletnie się "nie kleiła" i w bardzo prosty sposób traciliśmy piłkę na rzecz co raz śmielej atakujących przeciwników.Brakowało kompletnie środka pola a to skutkowało tym że przeciwnicy zaczęli dominować.Poloniści ograniczyli się do wyprowadzania kontr i po jednej z nich grający trener Grzegorz Nowak w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza i wyprowadził naszą drużynę na dwubramkowe prowadzenie.Radość nie trwała zbyt długo,ponieważ East End otrzymał rzut karny po problematycznym faulu naszego obrońcy na napastniku.Wydawało się że wynikiem 4:3 zakończy się to spotkanie ,jednak już w doliczonym czasie gry swojego trzeciego gola w tym spotkaniu zdobył Kamil Leszczyński i ustalił wynik na 5:3.

Serdecznie dziękujemy drużynie naszych przeciwników East End Thistle za pożyteczny sparing i życzymy powodzenia w lidze

Wkrótce dostępna będzie obszerna fotorelacja z tego spotkania.

Polonia Glasgow - East End Thistle 5:3 ( 3:1)

Bramki: Kamil Leszczyński 3, Daniel Chylik, Grzegorz Nowak