Podsumowanie okresu przygotowawczego

Dzisiaj odbył się ostatni już trening Polonii w ramach przygotowań do nowego sezonu,który zostanie zainaugurowany już w najbliższą niedzielę.Nasza drużyna po raz pierwszy spotkała się na treningu 6 maja.Od tego momentu zawodnicy naszej drużyny ciężko pracowali na treningach ,które odbywały się 2 razy w tygodniu plus w każdą niedzielę rozgrywaliśmy mecze kontrolne.Treningi wtorkowe były nastawione w dużej mierze na wytrzymałość,stąd też intensywność jaka panowała na tej jednostce treningowej była bardzo odczuwalna w nogach i płucach naszych zawodników.Trening czwartkowy odbywał się na boisku ze sztuczną nawierzchnią i były typowym treningiem techniczno-taktycznym.Po początkowym "booomie" chętnych do zostania zawodnikiem Polonii(25 graczy na treningu),z każdym miesiącem kadra wykruszała się,ale również tworzył się tzw "kręgosłup" drużyny na którym można oprzeć całą grę naszej ekipy.Nie obyło się bez kontuzji,co spowodowało że Damian Krupa oraz Krzysztof Krenc musieli opuścić blisko 2 miesiące przygotowań.Jednak w najbardziej nieodpowiednim momencie bo tuż przed startem sezonu,w ostatnim spotkaniu sparingowym kontuzji doznał nasz środkowy pomocnik Mateusz Mroczek przez co nie będziemy go widzieli w trykocie Polonii przez najbliższy miesiąc.

Do plusów należy również dodać to iż została powołana do życia strona internetowa Polonii która jest ogólnie dostępnym źródłem informacji na nasz temat oraz zakup sprzętu treningowego dla kazdego zawodnika.

Chcielibyśmy również podziękować "naszym" fotografom Bartowi Jurkowskiemu oraz Sarze Nowak za świetne ujęcia dzięki którym tak słabi kopacze jak My wyglądaliśmy naprawdę profesjonalnie.

Polonia rozegrała w sumie 9 spotkań sparingowych w których 4 razy wygrywała oraz odniosła 5 porażek.Bilans bramek to 33 strzelone oraz 28 straconych.

Klasyfikacja strzelców po spotkaniach sparingowych

1.Kamil Leszczyński   13

2.Grzegorz Nowak       11

3.Daniel Chylik             3