Piękno futbolu.Polonia wygrywa !!!

Polonia Glasgow pokonała 2:1 ekipę Newton Vale !!!

Z przebiegu gry trzeba uczciwie powiedzieć że to goście byli zdecydowanie lepszą drużyną przez cały okres spotkania,jednak to nasza drużyna oddała 2 "mordercze" ciosy i schodziła z boiska jako zwycięzca.

Nasi rywale to bardzo dobrze wyszkolona technicznie drużyna.Prowadzili grę z dużą ilością krótkich podań,z częstą wymianą pozycji co sprawiało ogromny kłopot w szeregach naszej pomocy i obrony oraz w organizacji gry obronnej. tego dnia nasz bramkarz Artur Uznański był w rewelacyjnej formie i to dwoił się i troił w bramce aby tylko zapobiec utracie przewagi z pierwszej połowy kiedy to po jednej z nielicznych kontr Kamil Leszczyński idealnie wyłożył piłkę do grającego trenera Grzegorza Nowaka a temu nie pozostało nic innego jak tylko skierować piłkę do bramki z ok.8 metra.

Druga połowa to kompletna dominacja Newton Vale.Wspomniany nasz bramkarz ale również cała defensywa przeżywała ciężkie chwile jednak opaczność tego dnia strzegła bramki Polonii.Tylko raz skapitulowaliśmy,jednak mimo tego że straciliśmy bramkę i przeciwnik ciągle stwarzał groźne sytuacje potrafiliśmy wyprowadzić jedną kontrę zakończoną bramką która dała nam wygraną.Akcję w środku pola zainicjował wprowadzony do gry Mateusz Mroczek ,który idealnie wyłożył piłkę do Nowaka,ten z pierwszej piłki zagrał na skrzydło do Damiana Hornunga który podprowadził piłkę 2 metry i wycofał na 7 metr do nadbiegającego Nowaka ,który płaskim strzałem pokonał bramkarza gości.

Jakże piękny jest futbol i jakże niesprawiedliwy zarazem.Jednak tego dnia szczęście było po naszej stronie,ale trzeba przyznać że temu szczęściu także pomogliśmy co dało nam 3 pkt.

Division 2B

Polonia Glasgow - Newton Vale 2:1 (1:0)

Bramki:Grzegorz Nowak 2

Treningi w nadchodzącym tygodniu