Co to miało być Polonio ???

Na tydzień przed rozpoczęciem sezonu Polonia przegrała ze swoim grupowym rywalem ekipą Southside Utd 7:5.Do przerwy wynik był równie hokejowy bo aż 4:4.Ciężko jest "sklecić" kilka zdań po tak fatalnie rozegranym spotkaniu w wykonaniu naszych zawodników.Szwankowała kompletnie współpraca w poszczególnych formacjach,brak wzajemnej komunikacji oraz brak asekuracji.Bardzo wiele złych zagrań,nonszalancja oraz podejmowanie złych wyborów.Czary goryczy dopełniła bramka samobójcza oraz rzut karny za zagranie ręką w polu karnym.Kolejny bardzo wielki mankament to brak skuteczności.Mimo strzelonych 5 bramek nasza drużyna miała 6 dodatkowych sytuacji 100% plus niewykorzystany rzut karny.Co dziwne nasi piłkarze zdobywali bramki w trudniejszych momentach niż sytuacje w których zawiodła ich skuteczność.I najważniejszy zarzut jaki można wysunąć pod adresem naszej drużyny po spotkaniu z naprawdę nie wymagającym przeciwnikiem jakim jest ekipa Southside Utd to kompletny brak realizacji taktycznych założeń które są nakreślane na odprawie przedmeczowej.Jasne,nie zawsze wszystko się udaje,że w trakcie meczu trzeba być "elastycznym" i dostosować się do sytuacji jakie aktualnie panują na boisku, ale w momentach gdy wykonywane są stałe fragmenty gry i są do tego wyznaczeni zawodnicy,należy trzymać się wcześniej ustalonych reguł.

Dodatkowo to fatalne spotkanie okupiliśmy strata na co najmniej 3 tygodnie naszego środkowego pomocnika Mateusza Mroczka,który z powodu kontuzji stawy skokowego musiał opuścić boisko już po 25 minutach gry.

Trzeba mieć nadzieję że to spotkanie bedzie tylko dobrą lekcją z której Polonia wyciągnie odpowiednie wnioski.

Opis spotkania jak i opis sytuacji po których padały bramki dla naszej drużyny oraz bramek straconych w sytuacji jaki styl prezentowała Polonia wydaje się zbędny a gloryfikacja zdobytych przez naszych zawodników bramek po prostu "śmieszna" i nie na miejscu.

Polonia Glasgow - Southside Utd 5:7 (4:4)

Bramki :Kamil Leszczyński 2,G.Nowak,Damian Krupa,D.Kawecki(rzut karny)

Plan Treningów najbliższy tydzień

29.07 (Wtorek) godz.19:30 Alexandra Park