Wygrana i 2 miejsce w grupie 7 !!!

W ostatnim swoim spotkaniu grupowym Polonia pokonała na wyjeździe Lanarkshire Eagles 3:1.Do przerwy nasza drużyna remisowała 1:1.

Polonia rozpoczęła to spotkanie asekuracyjnie ,czekając na przeciwnika na własnej połowie.Już pierwsza próba kontrataku powinna zakończyć się bramką dla Polonii.Idealnie zagraną piłkę w uliczkę pomiędzy stoperami Eagles otrzymał grający trener Nowak jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył nie celnie.Dobrze prezentująca się defensywa kierowana mądrze przez Skoczylasa i Moslera rozbijała umiejętnie ataki Lanarkshire.Polonia miała kolejne swoje sytuacje jednak ponownie Nowak oraz Kamil Leszczyński nie wykorzystali szans jakie wypracowała formacja ofensywna.Gdy wydawało się że bramka dla nas jest kwestią czasu to gospodarze wychodzą na prowadzenie.Mocno dośrodkowana piłka z rzutu rożnego na pierwszy słupek pada łupem stopera Lanarkshire któremu pozostało tylko dołożyć nogę i pokonać Artura Uznańskiego.Bramka po raz kolejny "obudziła" polonistów i na minutę przed końcem spotkania Nowak zdobywa bramkę wyrównującą.Idealnie zagrana piłką przez defensywnego pomocnika Płonkę trafia pod nogi Nowaka który pewnie pokonuje bramkarza w sytuacji sam na sam.

Po zmianie stron to nasza drużyna ma więcej z gry,jednak po raz kolejny szwankuje skuteczność.Ale co się odwlecze...Na akcję indywidualną zdecydował się nasz rozgrywający Kawecki ,który wpada w pole karne i wykłada piłkę tuż pod nogi nabiegającego Nowaka który silnym strzałem pokonuje bramkarza,Zawodnicy Eagles ograniczają sie tylko do przerywania akcji Polonii oraz skupiają się na faulowaniu oraz dyskusji z dobrze prowadzącym to spotkanie arbitrem.Efektem tego jest czerwona kartka dla naszych przeciwników.W 80 minucie pada najładniejsza bramka spotkania.Do rzutu wolnego z ok.30 metrów podchodzi powracający po kontuzji Mateusz Mroczek,który idealnie uderzoną piłkę kieruje w samo okienko bramki strzeżonej przez bramkarza który nawet nie drgnął przy tym uderzeniu.Strzał marzenie,palce lizać i wynik 3:1.Trzeba również wspomnieć o wcześniejszym strzale Mroczka który ostemplował poprzeczkę gospodarzy.

Rywalizację grupową kończymy na 2 miejscu z 11 punktami.Cieszy dzisiejsze zwycięstwo oraz poprawna gra w defensywie. Czekamy na pozostałych rywali w naszej następnej grupie 2 B

Lanarkshire Eagles - Polonia Glasgow 1:3 (1:1)

Bramki:Grzegorz Nowak 2, M.Mroczek