Kolejne zwycięstwo!!.Polonia - Westhill Utd 3:1

W zakończonym przed dwoma godzinami spotkaniu Polonia pokonała innego przedstawiciela Division 2 ekipę Westhill Utd 3:1.Do przerwy nasz zespół prowadził po bramce grającego trenera Grzegorza Nowaka,który strzałem z 20 metrów pokonał bramkarza.Znów niestety dała sie we znaki indolencja strzelecka.Nasz napastnik Kamil Leszczyński dwukrotnie przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości oraz oddał niecelny strzał z 5 metrów z głowy. Westhill Utd starał się bardzo przytomnie rozgrywać piłkę jednak większego zagrożenia przed bramką nie stwarzał,wszystko kończyło się na dobrze dysponowanych naszych środkowych pomocnikach Darku oraz Arkadiuszu lub na posterunku był nasz bramkarz Tomasz Kmin który w tym meczu pokazał że jest w wysokiej dyspozycji bramkarskiej.Druga połowa to ciągle wymiana piłek drużyny gości oraz bardzo groźne kontry wyprowadzane przez naszą drużynę.Bramkę na 2:0 zdobył Nowak,który najprzytomniej zachował się w zamieszaniu w polu karnym po stałym fragmencie gry.Nowak skompletował Hattricka w tym spotkaniu gdy w sytuacji sam na sam z bramkarzem,po świetnym zagraniu w uliczkę Michaela minął bramkarza i spokojnie wpakował piłkę do siatki.Goście zdobyli honorowego gola na 5 minut przed zakończeniem.Zbyt krótko wybitą piłkę w polu karnym przejął zawodnik Westhill Utd i z najbliższej odległości pokonał bramkarza Polonii.

Cieszy wygrana,momentami gra Polonii prezentowała się na przyzwoitym poziomie,jednak zbyt często zdarzało nam się "przysypiać" przez co goście mieli zbyt dużo miejsca i czasu do tworzenia zagrożenie pod naszą bramką.Z pewnością inny przeciwnik,z wyższej "półki" mógłby to bardziej efektywnie wykorzystać.

Za tydzień ostatni sparing przed rozpoczęciem nowego sezonu.Naszym przeciwnikiem będzię drużyna z którą rozegraliśmy nasz pierwszy oficjalny sparing mianowicie ekipa EastEnd Thistle z którą wygraliśmy 5:3.

Polonia Glasgow -Westhill Utd 3:1 (1:0)

Bramki:Grzegorz Nowak 3