"Świeży" SHOW !!!

W rozegranym dzisiaj meczu 1 rundy Presidents Cup nasza drużyna pokonała po serii rzutów karnych ekipę Third Lanark 4:2.W regulaminowym czasie było 3:3.Bramki w tym spotkaniu zdobyli Kamil Banaś 2 oraz Grzegorz Nowak.

Polonia przystąpiła do spotkania pucharowego w mocno osłabionym składzie,jednak zmiennicy stanęli na wysokości zadania i to nasi gracze awansowali do następnej rundy,

Faworytem przynajmniej na papierze przed spotkaniem była drużyna naszych rywali,jednak to Polonia lepiej rozpoczęła.Już pierwsza z kontr przyniosła efekt bramkowy.Idealnie zagrana piłka za plecy obrońców trafia pod nogi fenomenalnie dysponowanego tego dnia Kamila Banasia,który z lewej strony wpada w pole karne oddając precyzyjny strzał w "długi róg" po którym piłka wpada do bramki.Bramka ewidentnie rozdrażnia naszych rywali jednak defensywa Polonii kierowana przez Grzegorz Moslera umiejętnie rozbija ataki rywali.Dopiero pod koniec pierwszej połowy przytrafia nam się błąd po którym pada wyrównanie.

Po przerwie obraz gry nie zmienia się.Third Lanark prowadzi grę,natomiast nasz zespół ogranicza sie do wyprowadzania kontr.Po jednej z nich kolejny raz popularny "Świeży" wpada jak rozpędzony pocisk w pole karne i oddając precyzyjny strzał wyprowadza Polonię na prowadzenie.Rywale podkrecają tempo i każda ich akcja sieje popłoch w naszej  defensywie jednak do 75 minuty udaje nam się przetrzymywać nawałnicę.Potem jednak następuje 7 minut które wstrząsneły polonistami.Po indywidualnych błędach Third Lanark zdobywa kolejno 2 bramki wychodząc tym samym na 8 minut przed końcem na prowadzenie.Jednak tego dnia Kamil Banaś vel. Świeży nie był do zatrzymania.Wysoko założony pressing w okolicach pola karnego powoduje stratę piłki przez gospodarzy,ta pada łupem wspomnianego Świeżego który wpada w pole karne i idealnie obługuje grającego trenera Grzegorz Nowaka któremu nie pozostało nic tylko wpakować piłkę do bramki.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3 i sędzia zarządził serię rzutów karnych które miały wyłonić zwycięzce.Sprawiedliwości stało się za dość i to Polonia ostatecznie wygrała 4:2 w konkursie jedenastek.Poniżej prezentujemy rozkład strzelców konkursu rzutów karnych

1:0  Grzegorz Mosler

1:0 Third Lanark pudło (Artur Uznański wyrzuwa intencje strzelca)

2:0 Sebastian Płonka

2:1 Third Lanark

3:1 Kamil "Świeży" Banaś

3:2 Third Lanark

4:2 Mateusz Mroczek

4:2 Third Lanark pudło (strzał ląduje na poprzeczce)

Third Lanark - Polonia Glasgow 3:3 (1:1)