Udany start !!!

W inaugurującym spotkaniu Polonia Glasgow pokonała po heroicznej walce ekipę Newton Vale 2:1.Do przerwy nasz zespół prowadził 1:0 po bramce Marcina Maziarza.Wszystko do tego momentu układało się po myśli naszej drużyny,jednak w 30 minucie po dwóch żółtych kartkach i w konsekwencji czerwonej nasz defensywny pomocnik musiał opuścić plac gry.

Słuszna decyzja sędziego jednak nie załamała Polonistów.Nasi zawodnicy w umiejętny sposób rozbijali ataki gospodarzy.Pewnie spisywała się cała linia obrony umiejętnie kierowana przez kapitana Kristofa Skoczylasa oraz inteligentnie ustawiającego się na placu gry Grzegorza Moslera.Również nasi boczni obrońcy zagrali wreszcie na poziomie na jaki wszyscy czekamy.Pewnie w defensywie oraz to na co liczymy czyli akcje skrzydłami momentami siały spustoszenie.Sebastian Płonka oraz Patryk Ładyński wysoko zawiesili w tym spotkaniu poprzeczkę pokazując nowoczesną grę bocznych obrońców.Na pochwały na pewno również zasłużył najlepszy tego dnia na placu gry nasz lewy pomocnik Paweł Chojnacki.Dobry drybling,przebojowość oraz twarda walka to wielkie atuty tego gracza i to dziękinim piłkarze Newton Vale mieli ogromne problemy z upilnowaniem naszego skrzydłowego.

Jak padały bramki?

0:1 - rzut rożny wykonywany przez Mateusza Mroczka,silnie zagrana piłka wzdłuż pola karnego na 15 metr pada pod nogi Marcina Maziarza który płaskim strzałem zaskakuje zasłoniętego bramkarza gospodarzy

1:1 - piłka z lewej strony boiska na wysokości pola karnego zostaje mocno zagrana na 5 metr bramki strzeżonej przez Artura Uznańskiego,gdzie nie pilnowany napastnik gospodarzy dokładając nogę pakuję ją do bramki

1:2 - piłka wykopana z pola karnego Polonii przelatuje dobre 40 metrów gdzie skaczący Damian Przepiórka przedłuża tor lotu,piłka po odbiciu nabiera rozpędu od mokrej murawy i nie oczekiwanie przechodzi ponad głową ostatniego stopera gospodarzy.Do piłki dopada grający trener Grzegorz Nowak i w sytuacji sam na sam nie daje szans bramkarzowi.

Warto również odnotować że nasz zespół grając przez blisko 60 minut w osłabieniu stwarzał wiele innych sytuacji bramkowych jednak dwukrotnie Grzegorz Nowak w idealne sytuacji na 6 metrze zamiast oddać strzał nonszalancko przekładał piłkę i marnował idealne szanse stworzone przez kolegów z drużyny.Mieliśmy także trochę szczęścia.W 85 minucie zawodnik gospodarzy huknął jak z armaty z okolicy 25 metra,piłka jednak ku uciesze naszych zawodników ostemplowała tylko słupek naszej bramki.

Polonia Glasgow zainkasowała pierwsze 3 punkty i zrobiła pierwszy krok w kierunku realizacji celu jakim jest awans do Division 1

Newton Vale - Polonia Glasgow 1:2 (0:1)

Bramki:Marcin Maziarz,Grzegorz Nowak